Vojvodovo  stránky o bývalé české obci v Bulharsku

Rodokmeny a historie rodin Svaté Heleny a Vojvodova

Lenka J. Budilová shromáždila během svého vojvodovského výzkumu informace o téměř 2 000 obyvatelích Vojvodova a Svaté Heleny a vytvořila ojedinělý rodokmen, který nezahrnuje pouze několik rodin, ale  jednu celou obec. Ke genealogickému bádání Lenky J. Budilové se později přidali Bořivoj Kňourek a Roman Močička. Postupně se podařilo získat další zdroje a počet osob tvořících genealogickou databázi Vojvodova a Svaté Heleny rostl.

Autor těchto stránek se navíc zabývá historií příjmení Kňourek a to nejen rodin ze Svaté Heleny a Vojvodova, ale i těch v Čechách i v zahraničí.

V současné době obsahuje rodokmen obcí Svatá Helena, Vojvodovo a rodin s příjmením Kňourek přes 11 000 osob.

Během vojvodovského výzmumu se také podařilo shromáždit velké množství fotografií. Vojvodovský fotografický archív obsahuje téměř 850 fotografií z let 1900 až 1950. Postupně tyto fotografie uvěřejňuji na těchto stránkách.

Je-li vaše rodinná historie jakkoli spojena se Svatou Helenou nebo Vojvodovem a máte zájem přispět k rozšíření znalostí o historii rodin těchto obcí, anebo hledáte informace i historii Vašich předků, kontaktujte mě na adrese: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Bořivoj Kňourek